NESsT & DLA Piper zapraszają do udziału w konsultacjach!

NESsT oraz globalna firma prawnicza DLA Piper, od kilku miesięcy współpracują nad stworzeniem materiałów edukacyjnych na potrzeby polskich przedsiębiorstw społecznych. W kooperacji z zespołem DLA Piper, który pro-bono dzieli się ekspercką wiedzą w dziedzinie przepisów prawa, chcemy wspierać rozwój ekonomii społecznej i przyczyniać się do profesjonalizacji działań podmiotów tego sektora.

Współpracując z NESsT nad stworzeniem zestawu broszur dla polskich przedsiębiorstw społecznych, DLA Piper czerpie ze swojego doświadczenia w realizacji analogicznych programów w Wielkiej Brytanii i Belgii. Dla zapewnienia jak najwyższej jakości merytorycznej i dostosowania zawartości materiałów do potrzeb sektora, zależy nam na konsultacji materiałów z gronem praktyków i ekspertów w dziedzinie ekonomii społecznej w Polsce. Wypracowane broszury informacyjne udostępnione zostaną za darmo podmiotom ekonomii społecznej, w wersji elektronicznej i papierowej.

Zapraszamy przedstawicieli przedsiębiorstw społecznych oraz instytucji wspierających ten sektor do udziału w spotkaniu konsultacyjnym, podczas którego omówiony zostanie materiał informacyjny zawierający porady prawne, między innymi z obszarów prawa pracy, klauzul społecznych w zamówieniach publicznych, ochrony danych osobowych, własności intelektualnej, czy praw autorskich. Opinie i rekomendacje uczestników, pomogą nam w wypracowaniu materiałów, niezwykle przydatnych przedsiębiorstwom społecznym na co dzień. Spotkanie konsultacyjne odbędzie się 4 sierpnia, w godzinach 10-12 w warszawskim biurze DLA Piper Wiater sp. k., przy ulicy Pereca 1. Przed spotkaniem uczestnicy otrzymają propozycję materiału edukacyjnego drogą mailową.

Zgłoszenie udziału w spotkaniu należy przesłać drogą mailową do Gabrieli Cichowicz, Menedżerki Portfolio NESsT w Polsce: gcichowicz@nesst.org. Ilość miejsc ograniczona.