Materiały edukacyjne NESsT & DLA Piper: Dziękujemy uczestnikom konsultacji!

NESsT współpracuje z DLA Piper, globalną firmą prawniczą nad stworzeniem broszur edukacyjnych na temat przepisów prawa na potrzeby polskich przedsiębiorstw społecznych.

Program wzorowany jest na podobnych inicjatywach zrealizowanych przez DLA Piper w Wielkiej Brytanii i Belgii. 4 sierpnia odbyło się pierwsze spotkanie konsultacyjne, na które zaproszeni zostali przedstawiciele sektora ekonomii społecznej w Polsce.

Jak wiadomo, nieznajomość prawa szkodzi, a fachowe wsparcie w tym zakresie może nam wiele ułatwić, pomóc oszczędzić czas, a niekiedy także i pieniądze. Broszury edukacyjne, opracowywane przez NESsT oraz prawników DLA Piper, stanowią kompleksowy zestaw informacji na temat przepisów prawa dotyczących przetwarzania danych osobowych, ochrony praw własności intelektualnej, działalności on-line, czy zagadnień związanych z prawem pracy i prawem podatkowym. Każdy z materiałów zawiera zestaw kluczowych w danym temacie zasad i reguł, uwzględniając specyfikę przedsiębiorstw społecznych. Broszury uzupełnione zostaną słowniczkami definicji, wzorami umów oraz linkami do dostępnych w internecie baz wiedzy z zakresu prawa. Wierzymy, że gotowe materiały udostępnione podmiotom ekonomii społecznej za darmo, będą stanowić cenne wsparcie w ich codziennej pracy.

Do tej pory w konsultacjach broszur udział wzięli przedstawiciele TISE, Ashoki w Polsce, Stowarzyszenia BORIS, Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS, OWES Dobra Robota, Fajnej Spółdzielni Socjalnej oraz Fundacji Akademia Obywatelska. Cenne sugestie i uwagi wszystkich uczestników konsultacji uwzględnione zostaną w ostatecznych dokumentach.

Trwające od kilku miesięcy prace nad materiałami edukacyjnymi nie byłyby możliwe bez ogromnego zaangażowania zespołu prawników DLA Piper Wiater sp.k., którzy pro-bono dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczyniają się do tych działań, wspierając z nami sektor ekonomii społecznej w Polsce! Już niedługo będą mogli Państwo poznać efekty naszej pracy i skorzystać z gotowych materiałów, które znajdą się na stronie internetowej NESsT.