Bistro i sklep Eko Kraina już działa!

Od początku lipca przy ulicy Wapienickiej w Bielsku-Białej działa już sklep i bistro Fundacji Eko Bielska Kraina, przedsiębiorstwa społecznego z portfolio NESsT, oferującego zdrowe, ekologiczne produkty spożywcze i rolne. Wraz z otwarciem punktu stacjonarnego Eko Kraina, uruchomiona została także sprzedaż produktów z nowej oferty cateringowej, w tym zgodnych z wybranym planem kaloryczności posiłków z dostawą do domu (dieta pudełkowa). Mieszkańcy powiatu bielskiego mają także do dyspozycji odświeżoną platformę umożliwiającą zakupy internetowe poprzez stronę ekobielskakraina.pl.

 

Fundacja Eko Bielska Kraina, to przedsiębiorstwo społeczne prowadzone przez trzy dynamiczne, młode kobiety. Malwina Kleszcz, Karolina Lorek i Barbara Stepek współpracując z Lokalną Grupą Rybacką Bielska Kraina wpadły na pomysł uruchomienia platformy dystrybucji produktów rybackich i rolnych, by umożliwić producentom żywności dostęp do większej ilości klientów, a tym samym zwiększenie dochodów. Od 2014 roku, gdy przedsiębiorstwo zaproszone zostało do portfolio NESsT, zespół Fundacji konsekwentnie dąży do realizacji założonych celów i udoskonala model biznesowy, który obejmuje także gałąź usług turystycznych realizowanych w rejonie Bielskiej Krainy. Dzięki inwestycji NESsT i CVC Capital Partners, przedsiębiorstwo miedzy innymi uruchomiło bistro i sklep stacjonarny przy ulicy Wapienickiej 22 a w Bielsku-Białej.

Mieszkańcy Bielska-Białej w bistro znajdą domowe posiłki na bazie produktów od lokalnych rolników, w tym pyszne zupy, sałaty, ryby, tarty, makarony czy burgery, w tym także wegetariańskie. Poza stałymi pozycjami, w menu codziennie znajdziemy nowe dania przygotowane na bazie produktów sezonowych.

 

Foto. Fundacja Eko Bielska Kraina