Dlaczego piwo wytwarzane w browarze spółdzielczym z Pucka warzy więcej?

Dlaczego piwo wytwarzane w browarze spółdzielczym z Pucka warzy więcej?

Założyciele Spółdzielni Socjalnej Dalba - Aga i Janusz wierzą, że praca jest wartością i że każdy może pracować, jeśli znajdzie dla siebie odpowiednie miejsce. W Pubach Spółdzielczych tworzone są miejsca pracy dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i osób chorujących psychicznie. A przy tym serwowane jest po prostu dobre piwo! Stąd hasło, które promuje piwo Spółdzielczego - “Piwo, które warzy więcej”. Pomimo ogromnych strat wynikających z kryzysu pandemii, Dalba utrzymała poziom zatrudnienia w browarze, ale musiała zmniejszyć godziny pracy niektórych pracowników. Zamknięcie całej branży gastronomicznej mocno odbiło się przede wszystkim na sieci pubów franczyzowych, które musiały zostać zamknięte.


Fundusz Stypendialny Future Collars - jak zbudować Różnorodność w branży IT

Fundusz Stypendialny Future Collars -  jak zbudować Różnorodność w branży IT

Brak różnorodności w branży IT to kolejne wyzwanie, na które odpowiedzią jest powołanie funduszu. Według Badania Społeczności IT przeprowadzonego przez Bulldogjobs, środowisko IT w Polsce jest w dalszym ciągu zdominowane przez mężczyzn. W 2020 roku kobiety stanowiły zaledwie 14 proc. pracowników tej branży.

W NESsT szukamy innowacyjnych pomysłów, które mają największą szansę na trwałe w czasie rozwiązania problemów społecznych. Dlatego wspieramy i doradzamy biznesom z jasną misją społeczną, takim jak Future Collars. Z tego samego powodu bliskie są nam mechanizmy, jak te zaprojektowane w Funduszu stypendialnym "Różnorodność w IT". Osoby o niskich dochodach i zagrożone wykluczeniem, które będą mogły podnieść swoje kwalifikacje zawodowe dzięki Funduszowi.

Talenti - pierwsza w Polsce platforma, która wspiera kobiety w zatrudnieniu

Talenti - pierwsza w Polsce platforma, która wspiera kobiety w zatrudnieniu

NESsT podejmuje decyzje o inwestycjach w przedsiębiorstwa społeczne, patrząc przez pryzmat “Gender Lens”. Zgodnie z tą logiką kierujemy finansowanie i wsparcie do firm, aktywnie działających na rzecz wyeliminowania uprzedzeń związanych z płcią. Dotyczy to praktyk rekrutacyjnych, zapewnienia kobietom takich samych możliwości rozwoju zawodowego, poziomu bezpieczeństwa pracy oraz zarobków jak mężczyznom czy też zwiększaniu liczby kobiet na stanowiskach menedżerskich w danym przedsiębiorstwie. Wierzymy, że to podejście jest szczególnie ważne teraz, kiedy to kobiety jeszcze bardziej narażone są na wykluczenie z rynku pracy.

Talenti to platforma, która pomoże kobietom w znalezieniu odpowiedniego pracodawcy odwracając proces rekrutacji! Talenti zakłada odwrócenie procesu rekrutacji, tak aby, ekspertki Talenti mogły proponować pracę kandydatkom i towarzyszyć na drodze procesu rekrutacji.

NESsT Empowers - wspieramy młode kobiety w rozwoju zawodowym

NESsT Empowers - wspieramy młode kobiety w rozwoju zawodowym

Celem programu NESsT Empowers jest z jednej strony wspieranie kobiet, z drugiej zaś odpowiedź na potrzebę tworzenia trwałych i jakościowych miejsc pracy dla osób z grup zagrożonych wykluczeniem zawodowym. W takiej sytuacji znajduje się mnóstwo kobiet, które w dobie kryzysu pandemicznego stały się szczególnie narażone na utratę pracy.

“Zakończyłam program mentoringowy z większą motywacją i determinacją walki o siebie i swój samorozwój, co więcej znalazłam nową pracę, dzięki czemu uwolniłam się od pracy fizycznej w sklepie spożywczym”

Gastrofaza i momenty prawdy - Jak zjeść pandemię i przetrwać na rynku?

Gastrofaza i momenty prawdy - Jak zjeść pandemię i przetrwać na rynku?

Trudne czasy to nie tylko zagrożenia, ale również szanse, dzięki którym, można odnieść sukces. Na wygranej pozycji są ci, którzy potrafią dostosować się do otaczających zmian, zwracać uwagę na fundamentalne kwestie oraz podejmować odważne decyzje poparte chłodną kalkulacją. Trudne czasy wymagają umiejętności myślenia poza schematami oraz szybkiego uczenia się i wdrażania nowych pomysłów sprzedażowo-marketingowych. Jest to również czas na kreatywne myślenie i nowe, dostosowanie do sytuacji.

Czy Dobro zawsze się obroni? Z pamiętnika impact investora w czasach pandemii

Czy Dobro zawsze się obroni? Z pamiętnika impact investora w czasach pandemii

Nie zatrzymujemy się. Szukamy dalej i wysyłamy jasny sygnał, że wsparcie osób wykluczonych na rynku pracy musi być działaniem systemowym, musi zakładać współpracę i uzupełnianie się różnych podmiotów działających na rynku na rzecz zmiany społecznej. Począwszy od procesu edukacji i przełamywania stereotypów, poprzez rozwijanie kompetencji zawodowych, po wsparcie w procesie odnalezienia się bezpośrednio na rynku i zdobycia perspektywicznego zatrudnienia z godnymi warunkami pracy.

NESsT Empowers startuje z programem mentoringowym dla młodych kobiet, które wchodzą na rynek pracy

NESsT Empowers startuje z programem mentoringowym dla młodych kobiet, które wchodzą na rynek pracy

Program NESsT Empowers stara się odpowiedzieć zapotrzebowaniu na wartościowe miejsca pracy dla osób z grup zagrożonych wykluczeniem zawodowym. W takiej sytuacji znajduje się mnóstwo kobiet, które w dobie kryzysu pandemicznego, szczególnie są narażone na utratę pracy. Według raportu przygotowane przez instytut badawczy Uniwersytetu Warszawskiego Digital Economy Lab (DELab) oraz Instytut Innowacyjna Gospodarka (INGOS), w branżach zagrożonych kryzysem pracuje w Polsce 3 mln kobiet. W samym handlu, to aż 1,2 miliona kobiet, czyli większość tej branży.

Dzień Kariery Kobiety w IT - 28 października #SaveTheDate

Dzień Kariery Kobiety w IT - 28 października #SaveTheDate

W związku z panującą pandemią, wiele firm z branży IT w czasie pandemii przeszło na całkowity tryb pracy zdalnej, dzięki czemu rynek ten otworzył się na grupy, które do tej pory wydawały się „wykluczone”. Trudnym wyzwaniem jest na przykład powrót do pracy po urlopie macierzyńskim bądź wychowawczym. Mamy obawiają się, że ciężko im będzie znaleźć zajęcie, które będą mogły połączyć z wychowywaniem dziecka. Praca w nowych technologiach, zwłaszcza w formie zdalnej, to także dobre rozwiązanie dla osób z mniejszych miejscowości, które czasem borykają się z różnymi trudnościami.

Witamy Fundację Mamo Pracuj w Portfolio NESsT

Witamy Fundację Mamo Pracuj w Portfolio NESsT

Cieszymy się, że Fundacja Mamo Pracuj dołącza do portfolio NESsT i wspólnie będziemy budować ekosystem przyjazny rozwojowi karier kobiecych na rynku pracy. Szczególną wagę przywiązujemy do wykorzystania potencjału talentów kobiecych w procesie cyfryzacji gospodarki. To dla nas bardzo ważne, by kobiety uczestniczyły w zmianach zachodzących w biznesie na równych zasadach, z zapewnionymi godnymi warunkami pracy.

     

 
   Kobiety na rynku pracy w czasie pandemii  W ubiegłym roku na dorocznej konferencji  EVPA  w Hadze obecnych było ponad 700 uczestników, fundacji, funduszy social venture capital, instytucji finansowych, sektora publicznego i przedsiębiorst

Podczas spotkania przedstawimy najważniejsze wnioski dotyczące zmiany sytuacji kobiet ma rynku pracy w wyniku pandemii koronawirusa. W ramach sesji zaprezentujemy także doświadczenia programu NESsT Empowers w Polsce w zakresie podnoszenia kwalifikacji, przekwalifikowania kobiet na zawody cyfrowe i w branży IT. Naszym celem jest wymiana doświadczeń i najlepszych praktyk z innymi uczestnikami konferencji w zakresie szkoleń, podnoszenia kwalifikacji kobiet oraz zapewnienia stabilnych miejsc pracy.

Kto stoi za organizacją kampanii #WomenUpdate?

Kluczowymi aspektami ocenianymi przez zespół NESsT w procesie due diligence był etap rozwoju biznesu, gotowość inwestycyjna, historyczne i prognozowane rezultaty finansowe, generowany wpływ społeczny czy zespół zarządzający przedsiębiorstwem. Działania Future Collars idealnie wpisują się w program NESsT Empowers, który wspiera rozwój przedsiębiorstw społecznych, które szkolą z kompetencji i umiejętności potrzebnych do zdobycia stabilnej, dobrze płatnej pracy. Celem programu jest także rozwój umiejętności miękkich oraz kompetencji cyfrowych kobiet, zarówno młodych matek jak również kobiet z grupy 45+.

Działania Future Collars idealnie wpisują się w program NESsT Empowers, który wspiera rozwój przedsiębiorstw społecznych, które szkolą z kompetencji i umiejętności potrzebnych do zdobycia stabilnej, dobrze płatnej pracy. Celem programu jest także rozwój umiejętności miękkich oraz kompetencji cyfrowych kobiet, zarówno młodych matek jak również kobiet z grupy 45+.

Kampania społeczna #WomanUpdate

Kampania społeczna #WomanUpdate

Kryzys jest nie tylko zagrożeniem, ale również i szansą na ciekawszą i bardziej satysfakcjonującą pracę. Kluczem do bezpiecznej przyszłości, stabilnego zawodu czy dobrych zarobków są kompetencje przyszłości, do których zaliczamy umiejętności cyfrowe i techniczne oraz zdolności poznawcze i społeczne. Warto inwestować w ich nabywanie i stale je podnosić, aby nadążać za zmieniającym się światem. W budowaniu tej świadomości, jak również w przekładaniu wiedzy na praktykę ma pomóc kobietom kampania społeczna #WomanUpdate, organizowana przez Future Collars i finansowana w ramach programu NESsT Empowers.


Tablety dla rodzinnych domów dziecka - razem możemy więcej

Tablety dla rodzinnych domów dziecka - razem możemy więcej

Dzieci z domów dziecka są w szczególnej sytuacji. W placówkach nie ma komputerów lub jest ich zbyt mało, nie ma także wystarczającej liczby opiekunów, którzy pomogliby w zdalnych lekcjach.

Obserwując tę sytuację i analizując niezliczone wręcz potrzeby, wspólnie z naszym partnerem, firmą BNY Mellon we Wrocławiu, postanowiliśmy wesprzeć grupę dla nas niezwykle ważną, grupę, która jest naszą przyszłością – dzieci.

50/50 to się wszystkim opłaca - wyrównywanie praw obojga rodziców do opieki nad dzieckiem i płynące z tego korzyści

Od dłuższego jesteśmy świadkami zmian społecznych i kulturowych dotyczących zaangażowania rodziców w wychowanie dzieci, a w szczególności zmiany w podejściu do ojcostwa wśród młodych mężczyzn. Według najnowszych badań*, blisko 80% Polaków jest zgodnych, że zarówno mama jak i tata, są równie dobrymi opiekunami dla swojego dziecka. To idealny moment, aby zacząć rozmawiać o wyrównywaniu zaangażowania obojga rodziców w opiekę nad dziećmi!

Przyspieszony kurs z kompetencji przyszłości

Przyspieszony kurs z kompetencji przyszłości

W momencie, w którym znajduje się obecnie świat, temat transformacji cyfrowej, możliwości pracy zdalnej i kompetencji przyszłości, nabrał nowego kształtu. Dziś wiemy, że mnóstwo pracy przeniesie się do świata wirtualnego.

Najwyraźniej przyjdzie się nam przebranżawiać i uczyć nowych kompetencji, by odnaleźć się w nowych warunkach. Jak wynika z badań Desi Eurostat, tylko 17% Polaków inwestuje samodzielnie w rozwój kompetencji, podczas gdy średnia UE to 27%, a liderem jest Finlandia z wynikiem 74%.

Witamy Browar Spółdzielczy i Fundację Być Razem w Portfolio NESsT!

Witamy Browar Spółdzielczy i Fundację Być Razem w Portfolio NESsT!

Spółdzielnia Socjalna Dalba z Pucka prowadzi pierwszy w Polsce i szósty na świecie browar spółdzielczy, w którym zatrudnienie znajdują osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Natomiast Fundacja Być Razem z Cieszyna oferuje osobom zagrożonym marginalizacją szkolenia zawodowe i pracę w pralni, stolarni oraz kuchni. Obydwa przedsiębiorstwa społeczne zostały zaproszone do portfolio NESsT w ramach programu NESsT Empowers. Bardzo cieszymy się na tę współpracę!  

Miejsca pracy w najszybciej rozwijających się sektorach gospodarki – badanie NESsT Empowers

Miejsca pracy w najszybciej rozwijających się sektorach gospodarki – badanie NESsT Empowers

Produkcja, lotnictwo, przetwórstwo żywności, logistyka i gospodarka magazynowa, usługi opiekuńcze i handel – rozwijające się sektory gospodarki stworzą tysiące miejsc pracy w kolejnych pięciu latach. Jak pokazuje badanie NESsT Empowers, oferując godne warunki zatrudnienia branże te poszukują pracowników także na stanowiska niewymagające od kandydatów wyższego poziomu edukacji czy wieloletniego doświadczenia. Czy to szansa na włączenie grup marginalizowanych w rynek pracy? NESsT wierzy, że tak.

Nauka programowania szansą na godną pracę!

Nauka programowania szansą na godną pracę!

Wraz z intensywnym rozwojem branży informatycznej rośnie zapotrzebowanie na specjalistów IT, a co za tym idzie powiększa się rynek szkoleń programistycznych. Sektor kusi dogodnymi warunkami zatrudnienia, w tym wysokimi zarobkami czy benefitami dla pracowników. Od kilku lat także przedsiębiorstwa społeczne stawiają na kształcenie przyszłych programistów. W kwietniu z kolejną edycją szkolenia wystartowała Fundacja Dotrzymaj Kroku, która kieruje swoją ofertę do młodzieży opuszczającej instytucje pieczy zastępczej. Poznaj to i kilka innych przedsiębiorstw społecznych działających w obszarze edukacji IT na świecie!

Warsztat NESsT & DLA Piper dla przedsiębiorstw społecznych

Warsztat NESsT & DLA Piper dla przedsiębiorstw społecznych

NESsT i globalna firma prawnicza DLA Piper zaprosiły polskich przedsiębiorców społecznych do udziału w bezpłatnym warsztacie na temat prawnych zagadnień związanych z funkcjonowaniem biznesów z misją społeczną. Celem spotkania było wsparcie podmiotów sektora ekonomii społecznej wiedzą ekspercka z zakresu prawa pracy, prawa podatkowego, praw autorskich, zmian w formie prawnej prowadzonej działalności czy regulacji odnośnie relacji z inwestorem.