Witamy Browar Spółdzielczy i Fundację Być Razem w Portfolio NESsT!

Witamy Browar Spółdzielczy i Fundację Być Razem w Portfolio NESsT!

Spółdzielnia Socjalna Dalba z Pucka prowadzi pierwszy w Polsce i szósty na świecie browar spółdzielczy, w którym zatrudnienie znajdują osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Natomiast Fundacja Być Razem z Cieszyna oferuje osobom zagrożonym marginalizacją szkolenia zawodowe i pracę w pralni, stolarni oraz kuchni. Obydwa przedsiębiorstwa społeczne zostały zaproszone do portfolio NESsT w ramach programu NESsT Empowers. Bardzo cieszymy się na tę współpracę!  

Miejsca pracy w najszybciej rozwijających się sektorach gospodarki – badanie NESsT Empowers

Miejsca pracy w najszybciej rozwijających się sektorach gospodarki – badanie NESsT Empowers

Produkcja, lotnictwo, przetwórstwo żywności, logistyka i gospodarka magazynowa, usługi opiekuńcze i handel – rozwijające się sektory gospodarki stworzą tysiące miejsc pracy w kolejnych pięciu latach. Jak pokazuje badanie NESsT Empowers, oferując godne warunki zatrudnienia branże te poszukują pracowników także na stanowiska niewymagające od kandydatów wyższego poziomu edukacji czy wieloletniego doświadczenia. Czy to szansa na włączenie grup marginalizowanych w rynek pracy? NESsT wierzy, że tak.

Nauka programowania szansą na godną pracę!

Nauka programowania szansą na godną pracę!

Wraz z intensywnym rozwojem branży informatycznej rośnie zapotrzebowanie na specjalistów IT, a co za tym idzie powiększa się rynek szkoleń programistycznych. Sektor kusi dogodnymi warunkami zatrudnienia, w tym wysokimi zarobkami czy benefitami dla pracowników. Od kilku lat także przedsiębiorstwa społeczne stawiają na kształcenie przyszłych programistów. W kwietniu z kolejną edycją szkolenia wystartowała Fundacja Dotrzymaj Kroku, która kieruje swoją ofertę do młodzieży opuszczającej instytucje pieczy zastępczej. Poznaj to i kilka innych przedsiębiorstw społecznych działających w obszarze edukacji IT na świecie!

Warsztat NESsT & DLA Piper dla przedsiębiorstw społecznych

Warsztat NESsT & DLA Piper dla przedsiębiorstw społecznych

NESsT i globalna firma prawnicza DLA Piper zaprosiły polskich przedsiębiorców społecznych do udziału w bezpłatnym warsztacie na temat prawnych zagadnień związanych z funkcjonowaniem biznesów z misją społeczną. Celem spotkania było wsparcie podmiotów sektora ekonomii społecznej wiedzą ekspercka z zakresu prawa pracy, prawa podatkowego, praw autorskich, zmian w formie prawnej prowadzonej działalności czy regulacji odnośnie relacji z inwestorem.

Zapraszamy na warsztat NESsT & DLA Piper: zagadnienia prawne związane z funkcjonowaniem przedsiębiorstw społecznych!

Zapraszamy na warsztat NESsT & DLA Piper:  zagadnienia prawne związane z funkcjonowaniem przedsiębiorstw społecznych!

NESsT oraz globalna firma prawnicza DLA Piper, zapraszają do udziału w bezpłatnym warsztacie na temat prawnych aspektów funkcjonowania przedsiębiorstw społecznych. Jeśli potrzebujesz wsparcia prawnika, chcesz skonsultować konkretne zagadnienie dotyczące Twojego przedsiębiorstwa społecznego, to wydarzenie dla Ciebie!

Dimpact: nowa jakość edukacji zawodowej!

Dimpact: nowa jakość edukacji zawodowej!

Dimpact, przedsiębiorstwo społeczne powołane w 2016 roku, realizuje działania edukacyjne, szkoleniowe i doradcze, wspierając cele statutowe Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Dimpact współpracuje z NESsT nad ofertą kursów zawodowych w ramach programu NESsT Empowers, którego realizacja w Polsce możliwa jest dzięki J.P. Morgan. Wsparcie doradcze i finansowe w wysokości 75 000 dolarów, pozwoli Dimpact na budowę platformy edukacyjnej i realizację pilotażowej edycji szkolenia. Z Mariuszem Boguszewskim, Prezesem Zarządu Dimpact, rozmawiała Gabriela Cichowicz.

Zobacz jak przedsiębiorstwo społeczne powołane przez Coders Lab wspiera młodzież z domów dziecka i rodzin zastępczych w uzyskaniu przyszłościowego zawodu programisty!

Zobacz jak przedsiębiorstwo społeczne powołane przez Coders Lab wspiera młodzież z domów dziecka i rodzin zastępczych w uzyskaniu przyszłościowego  zawodu programisty!

Powołana przez Coders Lab, Fundacja „Dotrzymaj Kroku” realizuje program edukacji zawodowej Możesz ITy, który ułatwi wychowankom domów dziecka i rodzin zastępczych samodzielny start. Oprócz kursu programowania, młode osoby wezmą udział w warsztatach z kompetencji miękkich, które pomogą im rozwinąć zdolność skutecznej komunikacji, pracy w grupie oraz zarządzania czasem.

Edukacja zawodowa i praca dla młodych osób z niepełnosprawnością intelektualną. Poznaj Siedlisko! Zobacz nowe video NESsT!

Edukacja zawodowa i praca dla młodych osób z niepełnosprawnością intelektualną. Poznaj Siedlisko! Zobacz nowe video NESsT!

Siedlisko to przedsiębiorstwo społeczne, które oferuje szkolenia zawodowe i godne miejsca pracy dla młodych osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz długotrwale bezrobotnych osób z lokalnego, wiejskiego rynku pracy. Osoby te uzyskują zatrudnienie w domu opieki dla osób starszych i przewlekle chorych oraz w firmie cateringowej obsługującej lokalne firmy, instytucje publiczne i klientów indywidualnych. Dotychczas ponad 40 młodych osób z niepełnosprawnością intelektualną uzyskało szkolenie zawodowe w Siedlisku.

DLA Piper wspiera rozwój przedsiębiorstw społecznych w Polsce i Rumunii!

DLA Piper wspiera rozwój przedsiębiorstw społecznych w Polsce i Rumunii!

Dla zapewnienia najwyższego standardu wsparcia oferowanego przedsiębiorstwom społecznym, NESsT rozwija sieć ekspertów, którzy pro bono dzielą się swoim doświadczeniem i profesjonalną wiedzą z różnych dziedzin, takich jak strategia i planowanie, prawo, czy marketing. Dzięki realizowanym pro bono konsultacjom, budowana jest relacja, na której korzystają obydwie strony. Przedsiębiorca zyskuje bardzo cenne, indywidualnie dopasowane wsparcie, natomiast doradca, czy mentor angażuje się w rozwiązywanie kluczowych problemów społecznych zgodnie z koncepcją społecznej odpowiedzialności biznesu.

Pracownik branży BPO/IT: odpowiedź na oczekiwania pracodawców. Zapraszamy na spotkanie!

Pracownik branży BPO/IT: odpowiedź na oczekiwania pracodawców. Zapraszamy na spotkanie!

NESsT współpracuje z Coders Lab oraz Dimpact nad opracowaniem kursów zawodowych przygotowujących osoby zagrożone marginalizacją do pracy w branży usług dla biznesu i usług informatycznych (BPO/IT), która generuje 20 tysięcy miejsc pracy rocznie. Spotkanie konsultacyjne, na którym omawiane będą programy edukacyjne przedsiębiorstw społecznych odbędzie się 30 marca w Warszawie.

NESsT & DLA Piper zapraszają do udziału w konsultacjach!

NESsT & DLA Piper zapraszają do udziału w konsultacjach!

NESsT oraz globalna firma prawnicza DLA Piper, od kilku miesięcy współpracują nad stworzeniem materiałów edukacyjnych na potrzeby polskich przedsiębiorstw społecznych. W kooperacji z zespołem DLA Piper, który pro-bono dzieli się ekspercką wiedzą w dziedzinie przepisów prawa, chcemy wspierać rozwój ekonomii społecznej i przyczyniać się do profesjonalizacji działań podmiotów tego sektora.

Bistro i sklep Eko Kraina już działa!

Bistro i sklep Eko Kraina już działa!

Od początku lipca przy ulicy Wapienickiej w Bielsku-Białej działa już sklep i bistro Fundacji Eko Bielska Kraina, przedsiębiorstwa społecznego z portfolio NESsT, oferującego zdrowe, ekologiczne produkty spożywcze i rolne. Wraz z otwarciem punktu stacjonarnego Eko Kraina, uruchomiona została także sprzedaż produktów z nowej oferty cateringowej, w tym zgodnych z wybranym planem kaloryczności posiłków z dostawą do domu (dieta pudełkowa). Mieszkańcy powiatu bielskiego mają także do dyspozycji odświeżoną platformę umożliwiającą zakupy internetowe poprzez stronę ekobielskakraina.pl.

Nabór aplikacji przedsiębiorstw społecznych do portfolio NESsT otwarty!

Nabór aplikacji przedsiębiorstw społecznych do portfolio NESsT otwarty!

30 czerwca NESsT otworzył nabór aplikacji przedsiębiorstw społecznych, które szkolą osoby młode i kobiety do pracy w sektorze usług dla biznesu i usług informatycznych. W ramach programu NESsT Empowers, wybrane przedsiębiorstwa zostaną zaproszone do portfolio NESsT i otrzymają wsparcie, po 25 000 dolarów na rozwój.

Konferencja NESsT Empowers: Zwiększenie dostępu do miejsc pracy dla osób młodych i kobiet w branży BPO/IT. Dołącz do dyskusji!

Konferencja NESsT Empowers: Zwiększenie dostępu do miejsc pracy dla osób młodych i kobiet w branży BPO/IT. Dołącz do dyskusji!

Zapraszamy na prezentację wyników badania kwalifikacji zawodowych, na które panuje największe zapotrzebowanie wśród pracodawców oraz otwarcie naboru aplikacji przedsiębiorstw społecznych, posiadających potencjał zwiększenia dostępu do miejsc pracy dla 1 500 osób młodych i kobiet w Polsce. Konferencja NESsT Empowers odbędzie się 30 czerwca o godzinie 14 w Campus Warsaw.