Przedsiębiorstwom z naszego portfolio zapewniamy dostęp do kapitału, doradztwa biznesowego i strategicznych kontaktów, przez okres powyżej pięciu lat.

Indywidualnie dostosowane wsparcie i inwestycje

NESsT oferuje pakiety inwestycyjne do 150 000 dolarów w formie grantów, długoterminowych pożyczek i grantów zwrotnych, przez okres powyżej pięciu lat. Zachęcamy także do podejmowania inwestycji wraz z partnerami – chętnie przedstawimy Cię inwestorom, z którymi współpracujemy.

Nasz zespół oraz sieć partnerów NESsT, zaoferuje Tobie i Twoim współpracownikom indywidualne doradztwo, mentoring i rzetelną wiedzę dotyczącą konkretnej branży. Przez okres powyżej pięciu lat, szacunkowa wartość tego wsparcia może przekroczyć 100 000 dolarów.


Kogo szukamy

Przedsiębiorstwa społeczne na etapach walidacji (tj. prowadzona jest sprzedaż, jednak przedsiębiorstwo nie jest jeszcze w stanie się utrzymać) oraz przygotowania do wzrostu (tj. prowadząc sprzedaż przedsiębiorstwo jest w stanie się utrzymać, jednak nie skalować).

Przedsiębiorstwa społeczne muszą także spełniać następujące kryteria:

  • Posiadać siedzibę w Europie Środkowo-Wschodniej lub Ameryce Łacińskiej.

  • Korzystać z narzędzi rynkowych w celu tworzenia godnych miejsc pracy, staży i możliwości uzyskania dochodu dla grup marginalizowanych, tym samym przeciwdziałać barierom, jakie uniemożliwiają tym grupom dostęp do rynku pracy.

  • Okazywać chęć aktywnego uczestnictwa i zaangażowania w kilkumiesięczny proces analizy
    i wyboru przedsiębiorstw społecznych do portfolio.

 

Jak aplikować

start-conversation.png

1. Rozpocznij dyskusję

Opowiedz naszemu zespołowi o Twoim przedsiębiorstwie społecznym, wypełniając krótki formularz. Wybrane przedsiębiorstwa zaprosimy do złożenia bardziej szczegółowej aplikacji.

 

site-visit.png

2. Wywiad lub wizyta studyjna

Nasz zespół ds. portfolio zorganizuje wizytę studyjną lub wywiad z Tobą. W trakcie spotkania postaramy się lepiej zrozumieć Twój biznes społeczny i perspektywy jego rozwoju.  

due-diligence.png

3. Due Diligence

To proces w który nasz zespół zaangażowany będzie przez okres od 3 do 6 miesięcy.  Będziemy chcieli szczegółowo poznać sytuację Twojej firmy
w aspekcie finansów, uwarunkowań prawnych, procedur dotyczących podejmowania decyzji, zarządzania, możliwości rozwoju i potrzeb inwestycyjnych. Następnie menedżer portfolio zaprezentuje Twój biznes przed komitetem inwestycyjnym, który podejmie ostateczną decyzję, czy przedsiębiorstwo dołączy do naszego portfolio.

 

ic-letter.png

4. List powitalny

Jeśli propozycja inwestycji
w Twój biznes zostanie rozpatrzona pomyślnie, otrzymasz list z oficjalnym zaproszeniem do portfolio NESsT. Zaprezentujemy Ci, jak korzystać z systemu zarządzania wynikami - NESsT Performance Management Tool, i wspólnie uzgodnimy regularne spotkania
z menedżerem portfolio, który zapewni że wsparcie, mentoring i szkolenia, jakie otrzymujesz służą rozwojowi Twojego biznesu.